F.A.Q.

Q: Kdy obdržím svou objednávku?
A: Záleží jaký den v týdnu jste objednal. Objednávky doručené do pátečních 15:00 vyřizujeme od následujícího pondělí.

Q: Vaše nabídka je impozantní, to skutečně máte všechno skladem? Nebo je to jen tahák na zákazníky a objednané živočichy a rostliny mi nedodáte?
A: Vše co vidíte na našem webu je skutečně k dodání. Samozřejmě nemáme vše na svém skladě, ale našich prověřených dodavatelů. Nabídka je aktuální od středy do pátku. Během víkendu a v pondělí a úterý dochází k postupné aktualizaci zboží, proto je možné, že objednávky doručené v tomto "slepém" období nebudou vyřízeny ze 100%. Pokud by k tomu ale mělo dojít, budete předem kontaktován, abychom případné chybějící produkty nahradili.

Q: Opravdu jste tak naivní, že čekáte, že Vám lidi budou platit předem?
A: Nevím jestli naivní, ale v mnoha jíných oblastech jsou plaby převodem, nebo kartami úplně běžné. Platby od zákazníků na účet přijímáme až po potvrzení objednaných položek od našich dodavatelů a to na základě zálohové faktury. Pokud platba probíhá přes PayPal, tak platba je rovněž umožněna až po našem odsouhlasení objednávky. Navíc platba PayPal je velmi bezpečná, v případě nespokojenosti s dodávkou, lze Vaši platbu na našem účtu zablokovat a vyžádat zpět. I proto je tento systém velmi oblíbený v zahraničí.